Bulwar Hurghada Marina

Jednym z najbardziej ulubionych miejsc wczasowiczów przebywających w Hurghadzie jest Bulwar Hurghada Marina, znajdujący się w dość starej dzielnicy Sakkala. Bulwar jest uważany za jedno z ładniejszych miejsc w mieście, gdzie można miło spędzić czas na rozrywkach i spacerach. Został oddany do użytku dla wczasowiczów dopiero przed kilkoma laty, przyciągając od razu rzesze turystów spragnionych nocnych i wieczornych rozrywek. I podobnie jak Polska stolica country, Mrągowo, oferuje żeglarzom moc atrakcji, tak i na bulwarze w Hurghadzie nikt nie będzie się nudził.

Dzielnica Sakkala znajduje się w nieco nowszej części Hurghady, niż Dahar, w samym centrum miasta. Jedną z bardziej przyciągających atrakcji nowoczesnego bulwaru Marina jest rakieta bungee, wyrzucająca śmiałków, którzy do niej wsiądą, na kilkadziesiąt metrów w górę. Wieczorami bulwar jest oblegany przez wczasowiczów, którzy chcą się zabawić. Niczym Lazurowe Wybrzeże zachwyca światłami i feerią barw. Bardzo popularnym miejscem jest klub nocny Hed Kandi Beach Bar, przyciągający zarówno młodzież, jak i nieco starszych turystów. Ale niestety nie widać tu takiej egzotyki jaką charakteryzuje się Indonezja czy Indie.

Hirghada Marina

Marina wygląda bardzo nowocześnie nie tylko wieczorem, ale także w dzień, można tam miło spędzić czas w licznych kawiarenkach, restauracjach serwujących lokalne potrawy, a także po prostu spacerując i oglądając wspaniałe jachty. Życie nocne toczy się tutaj do samego rana, nikogo więc nie dziwi, ze przy głównej ulicy Sakkali, Sheraton Road, nawet nad ranem można posmakować wyśmienitej shoarmy, lokalnego przysmaku. Znawcy tematu twierdzą, ze życie nocne w Hurghadzie zaczyna się dopiero po dwudziestej trzeciej i o tej porze dopiero warto się wybrać na dyskotekę lub do klubu nocnego, który dopiero wtedy otwiera swoje podwoje.