Golf w Hurghadzie

Hurghada już od dawna funkcjonuje w świadomości turystów jako popularna miejscowość wakacyjna posiadająca wspaniałe wybrzeże z doskonałymi warunkami do nurkowania. Jest to także ciekawy kurort dla miłośników golfa, o czym niewiele osób wie. W niewielkiej odległości od centrum Hurghady znajdują się dwa pola golfowe oferujące szeroki wybór udogodnień.
Tuż obok Morza Czerwonego znajduje się ośrodek The Cascades Golf Resort w Soma Bay i słynie z wyjątkowych widoków, natomiast pobliski Steigenberger Golf Resort jest częścią dużego kompleksu hotelowego i jest zawsze otwarty dla nie-hotelowych gości.

————
REKLAMA
Planujesz wyjazd biznesowy do Poznania? A może wybierasz się w weekend na zwiedzanie stolicy Wielkopolski? Hotele Poznań to miejsce, w którym znajdziesz najciekawsze propozycje noclegowe w tym mieście!
————

Położony na terenie Soma Bay ośrodek The Cascades Golf Resort oferuje pole 18 dołkowe. Z trzech stron otoczony jest Morzem Czerwonym, obejmuje liczne dodatkowe atrakcje i ciekawe ukształtowanie terenu. Do dyspozycji graczy jest profesjonalny sklep golfowy, wypożyczalnia sprzętu, wózki elektryczne. Pole czynne jest codziennie od świtu do zmierzchu.

Natomiast Steigenberger Golf Resort usytuowany w dzielnicy El Gouna jedynie 35km od centrum Hurghady. Jest idealnym miejscem, aby udoskonalić swoją grę. Otoczony jest przez pustynne obszary i wspaniałe laguny. Pole oferuje 18 dołków i jest blisko sześciu dużych ośrodków hotelowych. Posiada wszelkie udogodnienia, jakich można oczekiwać- wypożyczalnia sprzętu, sklep czy kawiarnia. Czynne jest także od świtu do zmierzchu przez okrągły rok.

W ciągu zaledwie dwudziestu minut jazdy na południe od lotniska w Hurghadzie amatorzy golfa mogą cieszyć się rewelacyjnymi warunkami jakie zapewnia im ośrodek Madinat Makadi Holiday Resort. Położony pomiędzy dwom wyżej wymienionymi ośrodkami, stanowi uzupełnienie oferty dla golfistów. Zaprojektowany przez Johna Sanford z Sanford Golf Design, Madinat Makadi proponuje 1,4 miliona metrów kwadratowych 18 dołkowego pola golfowego. Został on zaprojektowany z myślą o międzynarodowych mistrzostwach każdego poziomu, które mogą się tu odbywać przez cały rok przez cały rok. Pole golfowe jest otoczone rezydencjami, lagunami i oferuje piękne krajobrazy.