Hurghada Grand Aquarium

„Hurghada Grand Aquarium” znajduje się na obszarze Magawish Hurghada. Oficjalne otwarcie odbyło się na początku 2015. Powstało dzięki organizacji nonprofit, której misją jest ochrona światowych skarbów wodnych. Jest to nie tylko akwarium, ale również centrum rozrywki, które składa się z kilku różnych części: – akwarium, odkryte baseny i odkryte Zoo. Z efektami 3D, z centrum edukacji. Są tu także kawiarnie i restauracje. Znajdują się tu 3 szklane tunele, dzięki którym można podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku bez konieczności korzystania specjalistycznego sprzętu nurkowego. W zoo można spotkać: sowy polarne, pelikany, flamingi, kaczki, indyki i krokodyle.

W Aquarium wydzielono także wystawy tematyczne:

Las Deszczowy – można określić jako wysoką, gęstą dżunglę. Klimat w lasach tropikalnych jest bardzo gorący i wilgotny, więc zwierzęta i rośliny, które tu żyją musiały dostosować się do tego klimatu. Lasy deszczowe są źródłem wielu elementów, które wszyscy używamy w naszych domach! Wiele leków jest wytwarzanych ze składników występujących tylko w tych obszarach.
—–
REKLAMA
Planujesz wyjazd do Egiptu? Koniecznie zajrzyj na tylkoegipt.pl, by odpowiednio przygotować się do podróży!

Są tu w ciekawy sposób prezentowane zabytki Egiptu oraz mnóstwo atrakcji turystycznych!
—–
Otwarta przestrzeń jednego z mini zoo z siedzibą w Hurghada Grand Aquarium jest dedykowana do poprawy zarządzania i ochrony zwierząt. Znajdujące się tu różne rodzaje ptaków i dzikich zwierząt łączą wiedzę w zakresie dyscyplin w celu identyfikacji zagrożeń dla zwierząt w ogrodach zoologicznych i rozwoju strategii zdrowotnych.
Akwarium słodkowodne prezentuje typowych mieszkańców tego typu wód, jak ryby, rośliny, płazy i bezkręgowce, takie jak ślimaki i skorupiaki.
Akwarium morskie natomiast stanowi pokaz roślin i zwierząt morskich w zamkniętym środowisku. Akwaria morskie prezentują również przepiękne rafy. Wymaga ono więcej sprzętu niż systemy słodkowodne i generalnie wymaga bardziej rygorystycznego monitorowania jakości wody. Mieszkańcy akwarium morskiego są często trudni do zdobycia i są to gatunki zwykle droższe niż mieszkańców akwarium słodkowodnego, jednak mieszkańcy akwariów morskich są zazwyczaj o wiele bardziej spektakularni niż akwarium słodkowodnego.

Wystawa Wadi al-Hitan (” DolinaWielorybów”) jest paleontologicznym obiektem w Al Fajum, około 150km na południe od Kairu. Jest to także obiekt Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO od lipca 2005r, z setkami skamieniałości jednych z najwcześniejszych form wielorybów. Miejsce to ujawnia dowody na wyjaśnienie jednej z największych tajemnic ewolucji wielorybów: przemiana wieloryba w oceanicznego ssaka z poprzedniego życia jako zwierzęcia lądowego. Żadne inne miejsce na świecie, nie ma takiej liczby, koncentracji i jakości skamieniałości o tak dobrej dostępności i położenie w atrakcyjnym i chronionym krajobrazie. Pierwsze kopalne szkielety wielorybów odkryto w zimie 1902-1903.