Lotnisko w Hurghadzie

Lotnisko znajduje się w głębi lądu, 5 km na południowy zachód od centrum miasta Hurghady (dzielnica El Dahar). Służy nie tylko Hurghadzie, ale także centrum Gubernatorstwa Morza Czerwonego w Egipcie, portowi i mieście Safaga i wielu innym niesamowitym plażom Morza Czerwonego i ośrodkom sportów wodnych, takim jak: Al Quseir, Sharm El Naga, El Gouna, Al-Mahmya, Soma Bay oraz Makadi Bay.


Hurghada obsługuje regularne połączenia pasażerskie do stolicy Egiptu, Kairu i bezpośrednie loty do kilku miejsc w Europie. Ponad 40 linii lotniczych wykonuje sezonowe loty czarterowe do miast w Europie Zachodniej i Wschodniej, Skandynawii, Rosji i państw WNP. Obecnie lotnisko zostało poddane renowacji, aby obsłużyć wzrastający ruch turystyczny i polepszyć komfort i jakość obsługi pasażerskiej.
—-
REKLAMA

Czarnogóra – piękny kraj o malowniczych krajobrazach położony na Półwyspie Bałkańskim.

Ameryka – odkryj z naszą stroną najpiękniejsze zakątki Ameryki. Tylko dla prawdziwych globtroterów.

Jeśli interesujesz się windsurfingiem koniecznie powinieneś wiedzieć, jakie są rodzaje żagli windsurfingowych.
—-

Lotnisko w Hurghadzie posiada tylko jeden terminal, a parking znajduje się przed terminalem. Do miasta lub do hotelu można dostać się taksówką lub transportem publicznym (minibusy).
Terminal wyposażony jest w niezbędną infrastrukturę potrzebną do obsługi przybywających i odlatujących pasażerów. Są tu różnorodne restauracje, kawiarnie, kantory, telefony i poczta, sklepy z pamiątkami i najpotrzebniejszymi artykułami, przechowalnia bagażu, pokój dla VIP-ów, biuro wynajmu samochodów.
Lotnisko nie posiada zaplecza biznesowego, ale takie możliwości dają hotele zlokalizowane w kurorcie, który znajduje się zaledwie 5 minut jazdy samochodem od lotniska.

Lotnisko w Hurghadzie oferuje wiele możliwości dokonania zakupów- jest tu sporo sklepów z pamiątkami, są też sklepy wolnocłowe w strefie odlotów, posiadające w sprzedaży perfumy, alkohol i wyroby cukiernicze po dużo niższych cenach.

Strefa czasowa w Hurghadzie to GMT + 2 (czas letni – GMT + 3 trwa od ostatniego piątku kwietnia kwietniu do ostatniego czwartku września) czyli +1 godzina w stosunku do naszego czasu.