Muzea i galerie w Hurghadzie

Hurghada raczej nie obfituje w interesujące i duże muzea czy galerie sztuki, choćby ze względu na fakt, iże większość osób przyjeżdża tu ze względu na morze i piasek, a nie w poszukiwaniu atrakcji kulturalnych (podobnie jest w przypadku bułgarskich kurortów, takich jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski czy Balczik). Ale mimo tego jest kilka miejsc w Hurghadzie, które zadowolą amatorów kultury i sztuki.

Niewielkie, ale ciekawe Morskie Muzeum zapewnia wspaniałe eksponaty, która zachwycą zapalonych nurków i amatorów snorkelingu, natomiast nowe Muzeum Narodowe Hurghady jest jednym z najważniejszych miejsc kulturalnych miasta. I choć noclegi Wrocław oferuje w znacznie ciekawszym otoczeniu kulturalnym, to apartamenty w Hurghadzie dają możliwość choć przez chwilę obcowania z kulturą, historią i sztuką Egiptu.

Oto najlepsze muzea i galerie sztuki Hurghady:

Muzeum Morskie
Dla tych, którzy nie nurkują, ale pragną poznać podwodny świat wokół Hurghady, Muzeum Morskie, położone w północnej części miasta, oferuje spacer po podwodnym świecie. Tutaj można odkryć wspaniały zbiór raf koralowych i poznać ogromną różnorodność gatunków Morza Czerwonego, w tym żółwi i rekinów.
Godziny otwarcia muzeum: codziennie od 08:00 do 20:00.
Wstęp do muzeum płatny.

Muzeum Narodowe
Hurghada jest gospodarzem pierwszego muzeum narodowego na wybrzeżu Morza Czerwonego, prezentującym artefakty z okresu starożytności odkryte na Pustyni Wschodniej. Zlokalizowany na brzegu w celu prezentacji zatopionych zabytków, budynek muzeum ma 22000 metrów kwadratowych, na których znajdują się cztery sale wystawowe, pracownie artystów i przestrzenie reprezentacyjne. Goście mogą zaczerpnąć wiedzy z szerokiego zakresu historii Egiptu – od faraonów poprzez epoki islamskie – to wszystko w jednym obiekcie.

Cafe del Mar
Restauracja – galeria sztuki Café del Mar jest najnowszym dodatkiem do dzielnicy El-Dahar w Hurghadzie. Proponowana jest tu degustacja kawy lub wina podczas zwiedzania galerii sztuki, gdzie lokalni artyści regularnie wystawiają swoje prace.
Godziny otwarcia: codziennie – 24 godziny
Wstęp do galerii płatny.