Sahl Hasheesh

Klejnot na wybrzeżu Morza Czerwonego, Sahl Hasheesh to najszybciej rozwijający się luksusowy ośrodek w Egipcie. Położony zaledwie 18km na południe od międzynarodowego lotniska w Hurghadzie i 20km na południe od miasta Hurghada, ośrodek ten jest łatwo dostępny w ciągu 25 minut od przybycia do Hurghady.

Ta fantastyczna i dostępna lokalizacja na wybrzeżu Morza Czerwonego oddalona jest tylko o krótki lot z Kairu (do 1 godziny), Bliskiego Wschodu, Wielkiej Brytanii i innych, dużych europejskich miast (2-4 godzin). Na miejscu tanie wypożyczenie auta, podobnie jak wynajem samochodu Cypr oferuje w atrakcyjnej cenie, pozwala na swobodne poruszanie się po okolicy.

Miejsce to oferuje wiele ciekawych zajęć i bogate ośrodki położone w dziewiczym i chronionym środowisku wzdłuż Sahl Hasheesh.

Po zakończeniu budowy, Sahl Hasheesh, z powierzchnią ziemi wielkości około dwóch trzecich wyspy Manhattanu – będzie funkcjonować jako jedna z najbardziej dynamicznych nadmorskich społeczności w Egipcie.

To, co wyróżnia Sahl Hasheesh od pozostałych ośrodków Morza Czerwonego, to jego długofalowa wizja i filozofia zrównoważonego rozwoju. Będzie to flagowy projekt nie tylko luksusowego miejsca dla turystów, ale także jako znaczącego ośrodka regionalnego dla Egiptu.

Dalszy rozwój tej społeczności obejmie rozwój budownictwa mieszkaniowego. Infrastrukturę społecznościową i usługową, taką jak szpitale, profesjonalnie prowadzone ośrodki medyczne, szkoły, uniwersytety i inne obiekty – wszystko to będzie powstawać w miarę wzrostu populacji. Plany dla instytutów technologicznych i centrów badawczych są również brane pod uwagę, zachęcając do rozwoju dynamicznej i wykwalifikowanej społeczności.

Wizja Sahl Hasheesh wykracza poza tradycyjny ośrodek i przewiduje szereg możliwości zatrudnienia, usług i udogodnień; z których wszystkie, mają na celu promowanie Sahl Hasheesh jako miejsca do życia, pracy i zabawy. Sahl Hasheesh reprezentuje narodziny nowego rodzaju wspólnoty w Egipcie.

Środowisko Morza Czerwonego jest domem bogatej rafy i życia morskiego, stając się najpopularniejszym na świecie miejscem nurkowania. Zatoka Sahl Hasheesh prezentuje szereg pięknych raf, z Wyspą Abu Hasheesh znajdującą się zaledwie 1 kilometr od brzegu.

Ale nie tylko życie morskie stanowi o tej lokalizacji – pustynny krajobraz zarówno wewnątrz, jak i wokół Sahl Hasheesh zapiera dech w piersiach. Pobliskie Góry Morza Czerwonego i pustynne łańcuchy zapewniają również dużo miejsca mieszkańcom i gościom odkrywającym ostre wnętrza Egiptu.