Szarm el-Szejk

Szarm el-Szejk to jeden z największych i na pewno najczęściej wybierany przez turystów kurort na wakacje w Egipcie, leżący nad brzegiem Morza Czerwonego. Położony na południu półwyspu Synaj nad zatoką Naama Bay jest doskonałym miejscem do nurkowania. Miejsce słynie z licznych (około 250) i niepowtarzalnych raf koralowych. W wyjątkowo czystych wodach zamieszkuje około 1000 różnych gatunków ryb. Nurkowanie może być również nie lada przeżyciem ze względu na liczne wraki statków, które spoczywają na dnie morza. Inne sporty wodne i morskie atrakcje w Szarm el-Shejk to żeglarstwo, windsurfing, przejażdżki łodzią ze szklanym dnem, a także parasailing. Szarm el-Shejk jest domem kilku wspaniałych zatok, które oferują wspaniałe piaszczyste plaże i rewelacyjne zakwaterowanie.

Szarm to również doskonały punkt wypadowy by zobaczyć górę Synaj, gdzie Jahwe miał przekazać Mojżeszowi Dziesięć Przykazań, prawosławny Klasztor św Katarzyny, skalistą pustynię Wyżyny Synajskiej oraz Ziemię Świętą. Wczasy w Egipcie, a zwłaszcza w Szarm mogą być również bardzo „zielone”. Miejsce otoczone jest rezerwatami przyrody, a wokół kurortu rozciąga się park narodowy Ras Muhammad.

Klimat tego miejsca (w okresie zimowym temperatura od 15-35 stopni C a latem od 20-45stopni C) pozwala korzystać z uroków szerokiej, piaszczystej plaży oraz bogatej infrastruktury. Amatorzy nocnego życia, szaleństw na pustyni dżipami czy quadami również nie będą zawiedzeni z wakacyjnego wyboru.

Rząd egipski bardzo dba o bezpieczeństwo turystów, stara się również maksymalnie inwestować w kurort, gdyż turystyka to najważniejsza gałąź przemysłowa tego kraju. Liczne zagraniczne nieruchomości oferowane są właśnie tutaj, by zachęcić inwestorów do pozostawienia tu pieniędzy. Po 1982r, kiedy Szarm został w całości wcielony w granice administracyjne państwa rząd mocno rozbudował całe miasto.

Powstają nowe apartamenty oraz wille, większość w europejskim standardzie, które, podobnie jak apartamenty na sprzedaż w Hiszpanii, cieszą się ogromną popularnością. Sam kurort jest mało orientalny, bliżej mu raczej do europejskich, nadmorskich kurortów. Dzięki temu istnieje gwarancja wygody i komfortu oraz zawsze dobrej pogody.