Transport w Hurghadzie

Dla podróżujących do Hurghady samolotem, najwygodniejszym sposobem będzie przylot bezpośrednio do Hurghady. Alternatywą jest kairskie lotnisko, które obsługuje zdecydowanie więcej lotów z większej liczby europejskich miast. Natomiast z Kairu do Hurghady prowadzone są regularne loty krajowe. Nawet z przelotem z Kairu, pobyt w Hurghadzie stanowi stosunkowo tanie wakacje, jakie oferuje także Kreta.

Taksówki w HurghadzieZ lotniska w Hurghadzie do centrum miasta, które jest położone kilka kilometrów na północ od lotniska bez problemu można dostać się taksówką. Taksówki są powszechnie dostępne 24 godziny na dobę. Zawiozą turystów w każde, dostępne za pomocą auta miejsce, oczywiście za odpowiednią cenę. Za samo wejście do taksówki płaci się około 3 funtów egipskich (LE- obowiązująca w całym Egipcie waluta), a za każdy przejechany kilometr 50 piastrów. Pomimo zainstalowanych taksometrów, większość taksówkarzy nie poczuwa się do obowiązku ich używania, zatem należy wynegocjować uczciwą cenę przed rozpoczęciem podróży lub zażądać włączenia taksometru. W przypadku jakichkolwiek problemów z taksówkarzem, można zadzwonić pod numer telefonu, który powinien być naklejony na przedniej szybie taksówki. Przeważnie samo wyciągnięcie telefonu powoduje, że kierowca zaczyna traktować nas w przyzwoity sposób. Wybierając się na podróżowanie już po samej Hurghadzie i okolicy, warto poprosić pracowników recepcji, jeżeli nocujemy w hotelu czy też ośrodku wypoczynkowym, aby zamówiono nam taksówkę.
Również warto zastanowić się nad wynajmem auta. W związku z niskimi cenami paliwa, wynajem samochodu stanowi opłacalny sposób podróżowania po Hurghadzie, a dodatkowo daje nam niezależność. Minimalny wiek wymagany przy wynajmie auta to 25 lat. Międzynarodowe wypożyczalnie znajdują się i na lotnisku i w centrum Hurghady. Jedynym minusem jest standard jazdy w Hurghadzie i całym Egipcie- kierowcy są nieco nieprzewidywalni, więc należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy.
—–
REKLAMA
Jesteś na etapie kompletowania sprzętu windsurfingowego? Sprawdź, jaka pianka windsurfingowa będzie najlepszym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie!
—–
Do Hurghady można także dojechać autobusem z kilku pobliskich krajów, jak Jordania i Izrael. Sama podróż niestety jest stosunkowo długa i niezbyt wygodna, ale bilety są przeważnie bardzo tanie. Śródmiejskie autobusy to głównie minibusy, za pomocą których podróżowanie może być irytujące ze względu na nieustanne trąbienie, ale ogólnie są tanimi i wydajnymi środkami transportu. Są także duże biało-niebieskie autobusy, kursujące na wyznaczonych trasach, które zatrzymują się na życzenie. Płatność w autobusie, ok. 5 LE.

Pozostaje jeszcze możliwość korzystania z promów, którymi można przedostać się do Sharm el-Sheikh na Synaju. Prowadzone są kursy tzw. powolnymi lub szybkimi liniami. Przy czym powolne
kursują z Sharm el-Sheikh do Hurghady w poniedziałki, środy i piątki, a z Hurghady do Sharm el-Sheikh we wtorki, czwartki i niedziele (6 godzin). Szybkie promy kursują w obie strony w poniedziałki, czwartki i soboty (1 godzina, 30 minut).