Wymagane szczepienia i opieka zdrowotna w Hurghadzie

Nie są wymagane specjalne szczepienia przed wyjazdem do Egiptu lub do regionów przybrzeżnych Morza Czerwonego. Standardowe szczepienia przeciw tężcowi, polio, błonicy i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B są jednak polecane. Warto zaznaczyć, iż od 2004 roku nie było więcej przypadków zapalenia wątroby typu A, odkąd zaleca się szczepienia przeciwko tej chorobie. Zainteresowane osoby mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje u prywatnego lekarza lub instytutu chorób tropikalnych we własnym kraju.

W większych obszarach turystycznych jest zazwyczaj kilka lokalnych szpitali. W razie potrzeby trzeba zgłosić się do przewodnika lub do recepcji w hotelu, gdzie każdy turysta uzyska pomoc i informacje.

Farmaceuci w Hurghadzie zwykle mówią po angielsku lub innym języku obcym i są zaznajomieni z najczęstszymi schorzeniami. Obok przeziębienia często występującą dolegliwością wśród turystów jest tak zwana „zemsta Faraonów”. Obie choroby są bardzo dokuczliwe dla turystów, ale lokalne leki zwykle szybko pomagają, więc można w pełni cieszyć się beztroskimi wakacjami.
—–
REKLAMA
Jeśli szukasz atrakcyjnych kwater w Chorwacji, to sprawdź serwis tylkochorwacja.pl i zaponaj się z naszymi ofertamy wynajmu kwater!
—–
Jeśli ktoś regularnie zażywa jakiegoś leku, należy zabrać ze sobą jego odpowiednią ilość, ponieważ nie wszystkie leki są dostępne w Egipcie. Warto także przygotować sobie na wszelki wypadek apteczkę, w której znajdą się następujące przedmioty: tabletki aspiryny lub paracetamolu, tabletki przeciw nadkwaśności, maść na oparzenia słoneczne, środki przeciwko biegunce, spray ochronny przeciwko insektom, leki przeciwhistaminowe, plastry, bandaże, jednorazowe strzykawki, środki dezynfekujące, krople do oczu i uszu, termometr. Diabetycy muszą przywieźć ze sobą specjalne leki. Jeśli ktoś nosi soczewki kontaktowe, środek do ich czyszczenia i przechowywania trzeba zabrać ze sobą.

Turystyczne ubezpieczenie zdrowotne
W każdym przypadku należy podjąć środki ostrożności i zakupić ubezpieczenie zdrowotne na wypadek nagłych przypadków. Niemniej jednak, jeżeli konieczna jest wizyta u tutejszego, lokalnego lekarza lub w szpitalu, najpierw należy zapłacić koszty leczenia i leków gotówką. Trzeba upewnić się, że otrzymaliśmy czytelną dokumentację kosztów wizyty, a następnie należy wysłać ją do firmy ubezpieczeniowej, z prośbą o zwrot kosztów leczenia. Najlepiej przed wyjazdem zapoznać się ze wszystkimi wymaganymi przez ubezpieczyciela procedurami, by zaoszczędzić sobi mnóstwo czasu i kłopotów.