Wyspy Giftun

Wyspy Giftun są popularnym celem wycieczek z Hurghady. Oferują nurkowanie z rurką, nurkowanie, opalanie i miłą atmosferę z dala od zgiełku części kontynentalnej. Wyspy Giftun są położone na Morzu Czerwonym 45 minut żeglowania od Hurghady. Wyspy są nazywane Giftun Kebir i Giftun Sughayer (Wielki i Mały). Wyspy Giftun są również znane jako Rajskie Wyspy. Mnóstwo lokalnych firm oferuje wycieczki statkiem i nurkowanie wokół tych pięknych wysp.

Przybrzeżne rafy zapewniają spektakularne widoki nawet dla doświadczonych nurków, odkrywając mureny i ryby żyjące wśród koralowców. Bliżej brzegu można na rafie koralowej nurkować z rurką, zapewniając sobie wspaniałe wrażenia. Nurkowanie z rurką lub nawet tylko brodzenie blisko brzegu pozwala dostrzec wiele ryb pływających w czystej wodzie. Osoby, które nie interesuje podwodny świat, mogą po prostu cieszyć się słońcem, wypoczywając na plaży pod parasolem z palmowych liści.

Wyspy są znane także ze swoich dziewiczych, chronionych plaż, które zapewniają relaks i wypoczynek. Charakteryzują się plażami o drobnym, białym piasku i krystalicznie czystym, turkusowym morzem. I choć tanie kwatery w Świnoujściu oferują wspaniały wypoczynek, to nie zapewnią tak wyjątkowej pogody i krystalicznie czystego morza. Ośrodek wypoczynkowy zlokalizowany na większej wyspie zapewnia wszystkie udogodnienia potrzebne na spędzenie całego dnia nad morzem wraz z wycieczkami i windsurfingiem.

Kilka firm oferuje rejsy na Wyspy Giftun. I podobnie jak domki Chorwacja oferuje wraz z możliwością organizacji wycieczek na chorwackie wyspy, tak w Hurghadzie wiele ośrodków zapewnia wycieczki na Wyspy Giftun. Zazwyczaj podróż trwa cały dzień i obejmuje obiad, a także sprzęt do nurkowania. Wokół jest wiele raf, a to na którą łódź zabiera turystów zależy od ich doświadczenia w nurkowaniu z rurką.

W takim miejscu jak Wyspy Giftun są wrażliwe siedliska i obszary gniazdowania żółwi. Niestety te cenne siedliska są zaśmiecane odpadami z tworzywa sztucznego, które okazują się być śmiertelne dla żółwi. Giftun Kebir znany jest jako ważne miejsce gniazdowania krytycznie zagrożonych żółwi szylkretowych (Eretmochelys imbricata). Według badań, szacuje się, że średnio 200 samic żółwi morskich wykorzystuje północno-wschodnią część wyspy, by składać jaja.